Uçurtma Sörfü Fiyatları

Uçurtma Sörfü Fiyatları

Uçurtma Sörfü Fiyatları

Uzun yıllardan bu yana yapılan ve zor sporlar arasında yer alan uçurtma sörfü kite board ya da kite surf isimleriyle da anılır. Suyun içerisinde uçurtma yardımıyla kayak yapabilmeyi sağlayan bu spor için özel malzemeler kullanılır. Türkiye’de ve dünyada kitesurf yapılan özel alanlar bulunmakta olup buralarda profesyonel şekilde spor yapabilmek için eğitim almak gerekir. Bunların her biri ayrı ayrı maliyet unsurudur ve uçurtma sörfü yapmayı planlayanların bunları dikkate almasında yarar vardır. Genellikle uçurtma sörfü fiyatları diğer bazı spor türlerine göre biraz daha yüksektir. Ancak alınan eğitimden sonra profesyonellik düzeyine geçiş biraz daha hızlı olduğundan bu fiyatlar genelde göz ardı edilebilir düzeydedir.

Uçurtma Sörfü Fiyatları
Uçurtma Sörfü Fiyatları

Uçurtma Sörfü (Kitesurf) Eğitimi Fiyatları

Uçurtma sörfü eğitimi fiyatları alınacak eğitimin içeriğine bağlı olarak farklılık gösterir. Fiyatlar çoğunlukla saatlik olarak belirlenmekte olup bazı eğitimlerde saatin artmasıyla yapılan indirim de artmaktadır. Buna göre dersler kendi içerisinde tanışma dersi, deneme dersi, temel surf eğitimi gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Tanışma dersi çoğunlukla iki saat olup burada uçurtma sörfü ve eğitimleri ile ilgili genel bilgiler verilir. Bundan sonraki aşama ortalama altı saat süren deneme dersidir. Bu derslerin içeriği ve süresi eğitimin alınacağı okula ya da kişiye göre değişebilir. İsteğe bağlı olarak eğitim programına ilave dersler de alınabilir. Dolayısıyla fiyatlardan önce eğitim alınacak kişi ya da kurumun araştırılmasında yarar vardır.

Uçurtma Sörfü Malzemelerinin Fiyatları

Uçurtma sörfü malzemelerinin fiyatları içerisinde özelikle kite merak konusu olmaktadır. Spor için gerekli uçurtma kiloya ve boya özel olarak seçildiğinden her sporcu için maliyet daha farklı olacaktır. Genel olarak bakıldığında kite fiyatları tercih edilecek olan kaliteye ve markaya göre değişecektir. Ortalama fiyatlar dört bin ile beş bin Türk lirası arasındadır. Spor için gerekli olan diğer bir malzeme de kayak olup bunların fiyatları minimum üç bin lira civarındadır. Spor esnasında denge kurmayı sağlayan trapez ise ortalama 250 euro maliyete sahiptir. Bunları satın almayı düşünmeyenler kitesurf malzemelerini kiralayıp da kullanabilirler. Kiralama fiyatları kullanılacak malzemelerin kullanılacağı süreye göre belirlenmektedir.

Author: lazybird162

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir